מכללה אינטרנטית

מתוך הנקודאי

מכללה אינטרנטית היא מוסד לימודים המלמד סטודנטים דרך מחשב בחיבור לרשת האינטרנט ללא הגעה מוחשית לכיתת לימוד במרכז הוראה (ובכך למעשה נבדלת מכללה אינטרנטית ממכללה מוחשית).

שיטת הוראה

בדרך כלל הלימודים מתקיימים בשיטת Video-Quiz במסגרתה סטודנט נרשם ללימודים בעבור סכום כסף קטן יחסית כגון 25 דולר אמריקני ורישום זה מעניק לו גישה לכל קורסי הבסיס שהיא מציעה כשהם מסווגים לפי נושא; במסגרת השיטה, הסטודנט מתחיל מסלול הכולל מספר קורסים; כל קורס כולל מספר סרטוני וידאו באורך קצר מאד (לרוב בין 2 וחצי דקות ל-5 דקות) ולאחר כל שיעור או כמה שיעורים בודדים כאלה הוא משלים מבחן (Quiz) על הקורס ומכאן הביטוי Video-Quiz.

יתרונות

יתרונן של מכללות אינטרנטיות הוא שהן חוסכות זמן וכסף; כל ההוצאות על מוסד לימודים מוחשי יורדות, מועסקים מעט מורים יחסית, אין שחיקה פסיכולוגית מאינטראקציה עם יותר מדי תלמידים או תלמידים בעייתיים, אין הטרדות מיניות ויש תקשורת אינטראקטיבית עם צוות הוראה וסטודנטים אחרים תוך הקפדה יתרה על תקשורת לפי קוד התנהגות מכובד ותיעוד השיחות הקהילתיות.
כמו כן, מכללות אינטרנטיות מאפשרות לסטודנט ללמוד בקצב שלו, כשהוא נחשף בסרטונים ומגיש מבחנים לפי הכמות האפשרית לזמן לימודים מוקצה וכשהן הסרטונים והן המבחנים הם קצרים מאד ומאפשרים לעבד את החומר הנלמד בנקל.

הערות כלליות

  • לדעתי אחת הדרכים היחידות להציל את מערכות החינוך בישראל שהיא מיושנת ולא יעילה ביחס לכמות האוכלוסיה, התשתיות והתרבות נכון ל-2019 היא הפיכת כלל המכללות המלמדות מקצועות בעלי מידה ניכרת של מחשוב לאינטרנטיות.

ראו גם